Aydın Özel Öğrenci Yurtları Rehberi

Aydın’da Yurt Hayatı
Aydın’da Yurt Hayatı

Üniversite hayatına başlarken en çok kafa yoran sorunlardan birisi de yurt ihtiyacıdır. Bilmedikleri şehirlere üniversite okumak için giden öğrenciler kalacakları yeri önceden bilmek ve bu konu ile ilgili sorun yaşamadan okul hayatlarına başlamak isterler. Bunun içinde sonuçlar açıklanır açıklanmaz yurt arayışları başlar. Üniversite için aydını kazanan öğrenciler bu okulların yakınlarında olan yurtlardan inceleme yapmaya başlarlar. Hemen hemen tüm öğrencilerin karşısına da Aydın Akademi apart sonucu çıkmaktadır. Aydın akademi apart aydın erkek öğrenci yurtları arasında neredeyse en donanımlı olanıdır. Öğrencilerin ilk dikkatini çeken özellik ise bu yurdun kampüse yakın mesafede olmasıdır. Birçok öğrenci yürüyerek yurda gidip gelebilmekte ve bu sayede de ulaşım için ekstra para vermemektedir. Öğrenciler için bu büyük bir avantajdır. Aydın erkek yurdu seçerken bir diğer kriter de odaların kullanışlı olması ve konfordur. İnternet üzerinden Aydın akademi apartı araştıran herkes bu konu hakkında olumlu izlenime sahip olmuştur.

Aydın Akademi’de Hayat

Aydın akademi yurdu öğrencilerin maksimum 4 kişi olarak kalabildiği bir özel yurttur. Yurtta 7/24 güvenlik kamera ve güvenlik görevlileri ile sağlanmaktadır. Aynı zamanda parmak izi okuyucu sistemi ile yurda giren kişilerin kimlik onayından geçmesi sağlanmakta ve böylece yurda girme izni olmayan yabancı kişiler giriş aşamasında tespit edilmektedir. Yurtta sürekli olarak sıcak su imkanı mevcuttur. Kablosuz internet ile öğrenciler ister odalarında isterlerse yurdun sosyal etkinlik alanı olarak belirlenen ortak alanlarda internete girebilirler. Odalarda bulunan çalışma masaları da öğrenci sayısına göre ayarlanmakta olup yurt içinde herkes eşit imkanlardan faydalanmaktadır.

Yurtlarda Sıcak Ev Yemeği

            Aydın erkek yurtları genelde öğrencilere tek öğün verirken Aydın akademi apartta öğrenciler hem kahvaltı öğününü açık büfe olarak yapmakta hem de akşam yemeklerini 4 çeşit olarak sıcak bir şekilde yiyebilmektedir. Akşam yemekleri saatleri öğrencilerin okuldan geliş saatlerine göre ayarlanarak servis edilmekte ve tüm öğrenciler için yeterli miktarda yemek bulunabilmektedir. Öğrenciler bu imkanlardan faydalanmak için yurt öğrencisi olmalıdır. Yurda kayıt yaptırmak ve yurt ile ilgili daha ayrıntılı bilgiler almak için internet üzerinden iletişim bilgileri alınabilir.

17 Aralık 2017 133 okunma ,
admin

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

YORUMLAR
murat 18 Aralık 2017

Bende daha öncesinden akademi erkek öğrenci yurdunu araştırmıştım açıkçası geldiğinizde aynı fikirde olacağınızı düşünüyorum

Cevapla